partnerzy

W TVP S.A. pracuje od 1994 roku. Jest producentem programów rozrywkowych, edukacyjnych, teleturniejów, transmisji, programów widowiskowych, koncertów, teatru telewizyjnego i filmów dokumentalnych. W czasie wolnym zajmuje się żeglarstwem (Patent żeglarski) a narciarstwem zjazdowym.

W TVP pracuje od 1990 roku. Współautorka międzynarodowych projektów unijnych, w ramach współpracy TVP Wrocław i TV Ostrava – „Rozmówki polsko-czeskie” oraz „Przez granice”. Członkini Polskiego Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych. Autorka i współautorka programów telewizyjnych, reportaży, filmów dokumentalnych, transmisji telewizyjnych, felietonów produkowanych dla TVP2, TVP Info i Telewizji Wrocław.

Ukończyła bohemistykę oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie pracuje jako adiunkt w Zakładzie Bohemistyki. Aktywnie działa na rzecz rozwoju kontaktów polsko-czeskich oraz polsko-czeskiego pogranicza. Od 2007 roku współpracuje z TVP Wrocław. Współautorka programów realizowanych w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Polska INTERREG V-A.

Od 2004 roku współpracuje z TVP3 Wrocław, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierunek organizacja produkcji telewizyjnej.

Dźwięk na planie od 6 lat, współpraca z TVP od prawie 4. Wykształcenie zawodowe w tym kierunku. Najwiecej doświadczenia zdobyłem u boku Artura Kuczkowskiego na planie fabuły „Kantor”. Oprócz TVP filmy korporacyjne, reklamy, filmy dokumentalne np. „Bitwa Wrocławska” Reż. Beata Januchta

W TVP Wrocław pracuje od 1988 roku. Ukończył studia na Wydziale Realizacji TV w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracował przy serialach dokumentalnych, fabularnych, filmach fabularnych, dokumentalnych, reportażach, transmisjach sportowych, imprezach międzynarodowych

Ukończyła kierunek Służby dyplomatyczne na Vyższej szkołe stosunków publiczych i międzynarodowych w Pradze. Od 2006 roku jest zaangażowana w zarządzanie projektami w ramach europejskich programów współpracy transgranicznej. Od dawna aktywnie uczęstniczy w relacjach czesko-polskich i jest wiodącym menedżerem udanych projektów współpracy transgranicznej Telewizji Czeskiej z partnerami polskimi i słowackimi.

Jest autorką pierwszego historycznie wspólnego transgranicznego projektu Telewizji Czeskiej i TVP Katowice Poznejme se, który w 2006 roku rozpoczął stałą współpracę obu podmiotów publicznych, oraz kolejnych projektów Hranice dokořán – Rozmówki polsko czeskie, Hranice bez hranic – Bez granic a Okno do pohraničí – Okno na pogranicze, które są realizowane z TVP Wrocław.

W latach 2018-2019 z powodzeniem realizowała wspólny projekt czeskiej telewizji i słowackiej RTVS Hranice v srdci.

Pracuje w Telewizji Czeskiej od 1992 roku. Jako dramaturg i producent kreatywny jest podpisana pod wielu znanych i nagradzanych programów, takich jak Abiturienti, 32 utajovaných stran – Zpráva z pekla, Infiltrace, Intolerance, Fenomén Underground, Dovolená v Protektorátu, Bydlení je hra, Darované děti, Modrá krev, Zločin jménem Katyň i wielu innych.

Jako producent uczestniczyła w wielu udanych programach czeskiej telewizji. Do najbardziej znanych należą Indián a sestřička, Vaterland – Lovecký deník lub popularnej serii Bydlet jako…, Infiltrace, Intolerance, Kabinet Dr. Honzáka, Krásné živé památky i wiele innych.

W Telewizji Czeskiej pracuje od 2006 roku, od 2009 roku jest kierownikiem produkcji. Jako producent tworzyła popularne bajki Tajemství staré bambitky, Tři srdce, Ztracený princ, Tajemství lesní země, 12 měsíčků lub programy Kultura.cz, Hledám práci, Filmopolis, Babylon a inne.

W mediach działa od wczesnych lat dziewięćdziesiątych. W Czeskiej telewizji w Ostrawie był najpierw redaktorem w dziale wiadomości, następnie dramaturgiem w Centrum dziennikarstwa a dokumentu, a obecnie pracuje w Grupie kreatywnie producenckiej Lenky Polákové.

Zajmuje się historią współczesneną, zwłaszcza okresie totalitaryzmu. Jego projekty zdobyły szereg profesjonalnych nagród, z których najważniejsze to Trilobit i nagroda Elsa za cykl Příběhy železné opony lub główna nagroda Academia Film Olomouc za dokument Zatajené dopisy. Skupia się także na filmach dokumentalnych i cyklach dokumentalnych dotyczących kwestii środowiskowych lub społecznych.

Ukończyła VŠB Ostrava, Wydział Ekonomiczny. Pracowała jako zastępca dyrektora Teatru Petra Bezruče v Ostrawie a Teatru Narodowego Morawsko- Śłąskiego. W studiu telewizyjnym w Ostrawie pełni funkcję kierownika działu ekonomicznego.

Dokumentalista, dziennikarz i scenarzysta. Pracował w dzienniakach MF Dnes, Hospodářské noviny, Aktuálně.cz. Z Telewizją czeską współpracuje od 2001 roku. Jako scenarzysta uczestniczył w cyklach dokumentalnych Hranice bez hranic, Klenoty naší krajiny, Hranice v srdci, Nedej se, Folklorika, Náš venkov, Příběhy železné opony, Příběhy 20. století i innych.

Pochodzi z rodziny filmowej, ojciec reżyser, matka producentka i asystentka reżysera. Z Telewizją czeską współpracuje od 2000 roku. Pracuje w studiach telewizyjnych w Pradze, Brnie i Ostrawie. Reżyserowała filmy dokumentalne Zlatá šedesátá, Karel Reisz – ten filmový život, Zatajené popravy, Život se smrtí, Všechno je to dar, Fenomén Mucha, Zrazený národ, Všechna jména Květy Legátové a programech publicystycznych Hranice v srdci, Krásné živé památky, Klenoty naší krajiny, České zázraky, Neobyčejné životy - Věra Špinarová, Cesty víry, Příběhy železné opony, Kultura.cz, Divadlo žije.

Za dokument Zločin jménem Katyň otrzymała kilka nagród, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych- główna nagroda Grand Prix of XIII. Międzynarodowy festiwal telewizyjny Bar, główna nagroda na festiwalu filmowym Krajów Grupy Wyszehradzkiej Trylobit Beroun.

Oprócz kręcenia filmów dokumentalnych koncentruje się także na nagraniach koncertów i przedstawień teatralnych - na przykład Evžen Oněgin, Cinzano, Ostrava komorní, Evropa za klavírem, Klavírní recitál L. Vondráčka, Operní gala, Janková zpívá Janáčka i wiele innych.

Praktykantka pracowała w czeskiej telewizji w Ostrawie w ramach programu ,,Okno do pohraničí“ programu INTERREG V – A Republika Czeska –Polska 2014 – 2020 jako tłumacz.

Ukończyła Akademię Biznesu w Bruntálu. Po wielu doświadczeniach zawodowych pracuje teraz jako asystent kierownika projektu. Jej hobby to czytanie i zdobywanie nowych doświadczeń. Lubi myśl Steve'a Jobsa: „Jedyny sposób na wykonanie dobrej pracy, to kochanie tego, co się robi.”